Merkez Hakkında

Türkiye Barolar Birliği Psikolojik Danışma ve Gelişim Merkezi tüm meslektaşların zihinsel, duygusal ve sosyal potansiyelinin farkına varabilmesi; bu potansiyeli ve çevresindeki kaynakları verimli kullanabilmesi için koruyucu/önleyici ve gerektiğinde yönlendirmeye dayalı yönelik ruh sağlığı hizmetleri vermeyi amaçlamaktadır.

Bu çalışmalarla meslektaşlarımıza psikolojik yaklaşımların ‘tıbbi müdahaleden farklı olduğunu, insanı bir bütün olarak ele aldığını’ anlatmak istiyoruz.

Kendi alanındaki ulusal/uluslararası bilimsel gelişmeleri, uygulamaları takip ederek ve meslektaşların ihtiyaçlarını ve gelişimlerini araştırarak meslektaşlarımıza verdiği hizmetlerin kalitesini artırmak ve katkıda bulunmak istiyoruz.

Merkezimiz, uzman kadrosuyla meslektaşlarımızın kendilerini daha iyi tanımaları ve geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla hizmet vermektedir. Bu sayfada başlıklar halinde sunulan kişisel gelişim hizmetlerinden yararlanmak isteyen tüm meslektaşlarımızı bekliyoruz.       

  • Bireysel Psikolojik Danışma
  • Online Psikolojik Danışma

Süreç

Gizlilik Prensibi: Seanslar süresince paylaşılan her bilgi gizli tutulacaktır. Danışan kişiler ile yapılacak ilk görüşmede bu prensip hakkında bilgilendirilirler.

Meslektaşlar Türkiye Barolar Birliği Psikolojik Danışma Merkezi’nde (Ankara) yüz-yüze hizmet alabilir. Ankara dışından hizmet almak isteyen meslektaşlar ise online hizmet alabilirler.